آخرین اخبار
تسهیلات جدید گیلان برای جذب سرمایه گذاران خارجی

تسهیلات جدید گیلان برای جذب سرمایه گذاران خارجی

رشت – ایرنا – استاندار گیلان از اختصاص تسهیلات جدید از قبل واگذاری زمین و تسهیل در صدور روادید برای جذب سرمایه گذاران خارجی در این استان خبر داد.

به گزارش ایرنا، محمدعلی نجفی روز شنبه در نشستی با نمایندگان رسانه های کویت بر ضرورت توسعه و تقویت روابط تجاری و اقتصادی دو کشور تاکید کرد.

وی افزود: با توجه به توانمندی ها و پتانسیل بالای استان در بخش های مختلف از جمله گردشگری، صنعتی، تجاری و کشاورزی امیدواریم رسانه ها با انتقال این ظرفیت ها به کشور کویت، شاهد ارتباط بیشتر دو کشور باشیم.

نجفی با معرفی توانمندی های گیلان و فرصت های سرمایه گذاری به جاذبه های طبیعی و گردشگری منحصر به فرد استان اشاره کرد و افزود: مناطق زیبای گردشگری در شهرهای مختلف، بنادر آستارا و انزلی، تالاب ها، ماسوله، قلعه رودخان، لاهیجان، دیلمان، رودسر و اشکورات گواه این مدعاست.

استاندار گیلان از سرمایه گذاران کویتی دعوت کرد تا در صورت علاقه مندی نسبت به سرمایه گذاری و احداث امکانات اقامتی و پذیرایی در مناطق گردشگری گیلان اقدام کنند.

نجفی افزود: آمادگی داریم برای سرمایه گذاری در بخش های جلگه ای، دشت، مناطق کوهستانی و سواحل و دریا، امکاناتی از قبیل واگذاری زمین را لحاظ کرده و تسهیلات جدیدی را در بخش روادید مهیا کنیم.

وی ادامه داد: در بخش پارک علم و فناوری و شرکت های دانش بنیان نیز تسهیلات ویژه ای در نظر گرفته شده که سرمایه گذاران کویتی می توانند از این تسهیلات بهره مند شوند.

هیات رسانه ای کویت شامل نمایندگانی از شبکه های الرأی، الصراله و تلویزیون کویت و روزنامه های الرای، الانباء، الوطن، الکویتیه، النهار، کویت تایمز، القبس، السیاسه و مجله العربی است.

نمایندگان این رسانه ها در مدت سه روز اقامت در گیلان از توانمندی ها و فرصت های سرمایه گذاری استان از جمله منطقه آزاد تجاری – صنعتی انزلی بازدید کردند.

طراحی سایت