آخرین اخبار
رییس‌ جمهور: اقتصاد دولتی، اقتصادی ناکارآمد است که روح و جان ندارد و کارها باید به بخش خصوصی و مردم واگذار شود.

رییس‌ جمهور: اقتصاد دولتی، اقتصادی ناکارآمد است که روح و جان ندارد و کارها باید به بخش خصوصی و مردم واگذار شود.

رییس‌ جمهوری روز یکشنبه ۱۶ شهریور ۱۳۹۳ در جلسه توسعه و سرمایه‌گذاری با تأکید بر اینکه دورانی که دولت مشکلات اقتصادی جامعه را حل کند، سپری شده است، ‌گفت: اقتصاد دولتی، اقتصادی ناکارآمد است که روح و جان ندارد و کارها باید به بخش خصوصی و مردم واگذار شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی با اشاره به نقش مهم و ضروری کارآفرینان و سرمایه‌گذاران در توسعه کشور، افزود: دنیای اقتصاد، دنیای بخش خصوصی است و در شرایط ایران هر چه دولت را کوچک‌تر و چابک‌تر کنیم و کار را به مردم واگذار کنیم و دولت بتواند با بروکراسی خود مبارزه کند، تردید نکنید زندگی مردم بهتر خواهد شد و کارها دقیق‌تر و ارزان‌تر انجام می‌گیرد.
رییس‌ جمهوری افزود: اقتصاد در ایران هم دولتی و هم انحصاری است و این در حالی است که اگر رقابت نباشد، حرکت ایجاد نمی‌شود، زندگی ما در دنیا مسابقه است، باید بتوانیم با برنامه‌ریزی‌های خود با جهان رقابت کنیم و رقابت بدون صادرات معنا ندارد.
دکتر روحانی گفت: کار باید توسط کارآفرین، بخش خصوصی و تعاونی سامان یابد و دولت باید تمهیدات لازم را برای این کار آماده کند. مشکل ما این است که به چاه نفت وصل هستیم و این در حالی است که اگر جلوی خام‌فروشی در کشور گرفته شود، شرایط ما کاملاً متحول خواهد شد.
رییس‌ جمهوری در ادامه با تاکید بر اینکه سیاست‌های مهار تورم تا رسیدن به تورم تک رقمی ادامه می‌یابد، گفت: تازه‌ترین گزارش‌ها نشان می دهد که ما از دوران رکود گذشته ایم و تولید در حال توسعه است و رشد حاصل شده است.
رییس‌ جمهوری گفت: اگر درست برنامه‌ریزی کنیم و حل این معضلات را با حمایت دولت به بخش خصوصی واگذار کنیم در دوره زمانی نه چندان طولانی این وضعیت تغییر خواهد کرد.
دکتر روحانی اظهار داشت: باید تلاش‌ها روی جذب سرمایه‌گذاران متمرکز شود.

طراحی سایت