آخرین اخبار
پروژه های «رویداد محور» پتانسیل‌ جدید در حوزه سرمایه گذاری شهری

پروژه های «رویداد محور» پتانسیل‌ جدید در حوزه سرمایه گذاری شهری

به گزارش خبرنگار شورا تریبون،دکتر داود ندیم، ظهر امروز که در مراسم دوره آموزشی روش های تامین مالی و سرمایه گذاری شهری در تالار جامی حضور داشت در گفتگو با خبرنگار ما اظهار داشت: شهرستانی با غنای فرهنگی، علمی و ادبی همچون تربت جام قطعا می تواند به عنوان یک برند خود را در بین شهرهای کشور متمایز کند و با سرمایه گذاری در بخش های رویداد محور با حضور بخش خصوصی می تواند به رفاه اجتماعی بیشتر امیدوار بود.

پدر سرمایه گذاری شهری ایران در ادامه اظهار داشت: پروژهای فیزیکال از دیگر پتانسیل‌های شهرستان تربت جام است که با همجواری با کشورهای همسایه و اشتراکات فرهنگی زیاد می توان به برند سازی این شهرستان کمک کند.

وی گفت: با همکاری شهرداری تربت جام طی یک سال گذشته مطالعات خوبی در این زمینه انجام شده است که می تواند نقشه توسعه ۲۰ساله شهر را ترسیم کرد.

وی گفت: هم اکنون چشم انداز ۲۰ساله با یک برنامه ریزی ۵ساله در حال تدوین است  و بایستی عامه مردم و محققان و نخبگان محلی در آمارگیری نظری به توسعه شهر شرکت کنند تا مطالعات از دل مردم شکل بگیرد.

دکتر ندیم خاطر نشان کرد: در حال حاضر عوارض محلی پاسخگوی هزینه های جاری شهر است و نمی توان با اتکا به این منابع درآمدی به توسعه شهری فکر کرد.

خبرنگار :علی نوروزی، تربت جام

منبع:shoratribune.ir

طراحی سایت