آخرین اخبار
️برگزاری دوره آموزشی « رونمایی از بیست وچهار مدل ثروت آفرینی برای شهرداریها »  در شهرداری اسلامشهر

️برگزاری دوره آموزشی « رونمایی از بیست وچهار مدل ثروت آفرینی برای شهرداریها » در شهرداری اسلامشهر

با حضور دکتر داود ندیم، پدر سرمایه گذاری شهری ایران از آخرین مدلهای سرمایه گذاری و ثروت آفرینی برای شهرداریها رونمایی شد.

به گزارش مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری اسلامشهر ، صبح روز پنجشنبه ۲۲ خرداد ، دوره آموزشی “رونمایی از بیست وچهار مدل ثروت آفرینی برای شهرداریهای کشور” با حضور مدیران و کارشناسان شهری در محل سالن جلسات معاونت شهرسازی شهرداری اسلامشهر برگزار شد .

در این جلسه آموزشی دکتر حسین طلا ، شهردار اسلامشهر با ذکر ضرورت ایجاد منابع درآمدی پایدار برای شهرداریها گفت: دوران گذر شهرداریها از سیستم های سنتی به سیستمهای جدید فرا رسیده و امروزه مدیران و کارشناسان شهری باید به آخرین یافته های اقتصاد شهری مسلط بوده وآنها را عملیاتی کنند.

وی در ادامه افزود : شهرداری اسلامشهر با علاقمندی خاصی پیگیر روشها و مدلهای جدید ثروت آفرینی برای شهر و شهرداری می باشد تا زمینه ساز توسعه شهری و عملیاتی نمودن پروژه های بزرگ شهری بیش از پیش فراهم شود .

دکتر داود ندیم موسس مدرسه سرمایه گذاری شهری ایران نیز بعنوان مدرس این دوره آموزشی با ارائه و معرفی مدلهای بیست و چهارگانه ثروت آفرینی و درآمدهای جدید برای شهرداریهای کشور گفت: این مدل ها توسط متخصصان حوزه مالی و اقتصادی در دنیا طراحی و اجرایی شده اند و اساتید مدرسه سرمایه گذاری نیز تعدادی از آنها را بومی سازی نموده ودر اختیار شهرداریهای علاقمند قرار میدهد.
یکی از این مدلها ، مدل تامین مالی جمعی یا crowdfundig است که از رایج ترین مدلهای تامین مالی در دنیاست که تاکنون بیش از صدها هزار پروژه به ارزش بیش از ۳۴ میلیارد دلار، از این طریق تامین مالی شده اند بطوریکه فقط شرکت کیک استارتر با طراحی پلتفرم مربوطه، در سال ۳۴ میلیارد دلار تامین مالی از طریق کراود فاندینگ انجام داده است .

پدر سرمایه گذاری شهری ایران در ادامه افزود: خوشبختانه در کشور ما نیز اولین دستورالعمل تامین مالی جمعی ، بیست و پنجم اردیبهشت سال ۱۳۹۷ ( دو سال قبل ) مورد تصویب شورای عالی بورس و اوراق بهادار قرار گرفت و ابلاغ شد و در مجموعه فرابورس، ساختارهای لازم برای اجرایی نمودن آن بوجود آمده است و این امکان ، فرصت بسیار مغتنمی برای شهرداریهای کشور و کارآفرینان وسرمایه گذاران حوزه شهری است که ازمواهب آن برای انجام پروژه های شهری استفاده کنند .

طراحی سایت