آخرین اخبار
در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری شهریار عنوان شد: سرمایه گذاری و انتقال تکنولوژی، اولویت شهرداری تبریز در توافق با طرف‌های خارجی

در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری شهریار عنوان شد: سرمایه گذاری و انتقال تکنولوژی، اولویت شهرداری تبریز در توافق با طرف‌های خارجی

شهریارنیوز: نمایندگان شرکت های خارجی حاضر در جلسه ی امضای تفاهمنامه با شهرداری تبریز، سرمایه گذاری و انتقال تکنولوژی را مهمترین محورهای این همکاری عنوان کردند.

به گزارش شهریار، الساندرو لوسیانی، سرگروه شرکت های ایتالیایی حاضر در این تفاهمنامه اظهار داشت: در این جلسه تفاهمات مهم و جالبی با شهرداری تبریز منعقد شد.

وی در گفتگوی خود با شهریار نیوز مهمترین مباحث این تفاهمات را سرمایه گذاری و نیز استفاده از مدرن ترین تکنولوژی های روز جهان در مدیریت شهری اعلام کرد.

این سرمایه گذار ایتالیایی تصریح کرد: یکی از محورهای این تفاهمنامه، درباره ایجاد تکنولوژی های جدید و پیشرفته  است تا شهرهای معمولی را به شهر های هوشمند تبدیل کنیم.

لوسیانی با اشاره به اینکه برای هوشمندسازی شهری به سه مرحله نیاز خواهد بود، گفت: این سه مرحله شامل: مرحله داخلی که مرحله زیربنایی است، مرحله خارجی شامل سیستم داده های اطلاعاتی و مرحله آخر نیز سامانه های نرم افزاری هستند.

وی در تشریح فواید اجرای سیستم هوشمند شهری افزود: ما از روشی منحصر به فرد استفاده می کنیم که بتوانیم ضمن جذب کاربران و شرکت ها، بتوانیم به آنها زندگی بهتری با خرج  کمتر و به دست آوردن بیشتر ارائه دهیم.

لوسیانی درباره خدمات ارائه شده توسط آنان گفت: ایجاد خدمات شهرداری و مدیریت مصرف انرژی با نگاه ویژه ای به انرژی سبز مهمترین تخصص ما و نیاز کلانشهری چون تبریز است.

وی ادامه داد: از ماه آینده امیدواریم مفاد این تفاهمنامه را عملیاتی کنیم که شامل پلتفورمی بزرگ از ساختمان های هوشمند، حمل و نقل هوشمند و مدیریت هوشمند شهری خواهد بود.

م. والتر یکی دیگر از سرمایه گذاران ایتالیایی نیز گفت: تبریز یک شهر زیبا و تمیز با سازماندهی خوب و دوست داشتنی است که مردمنان باهوشی دارد.

وی با بیان اینکه تخصص شرکت متبوعش در زمینه مراکز شهربازی های مدرن است ادامه داد: به این  فکر می کنیم که تلکنولوژی های جدید و جذابی برای مردم بخصوص در شهربازی ها ایجاد کنیم چراکه مردم همیشه به دنبال چیز جدید در شهربازی ها هستند.

وی افزود: شهربازی هایی که اینجا دیدیم از لحاظ تکنولوژی هستند این درحالی است که مردم باید از رفتن به شهربازی ها هیجان زده شوند.

والتر درباره قرارداد همکاری مابین شهرداری تبریز گفت: این می تواند باعث ایجاد یک همکاری خوبی باشد.

وی درباره اینکه کدام شهر برای او جذابیت بیشتری داشته است گفت: پس از پایان تور می توانم مثل جام جهانی شهر هارا رده بندی کنم و بگویم کدام یک برایم بیشتر جذاب بود.

 جی لی، نماینده یک شرکت چینی هم با اشاره به اینکه امروز سه تفاهم نامه با شهرداری تبریز امضا کرده اند افزود: خوشحال هستم که اطلاعات مهمی که به آن نیاز داریم را به دست آوردم و  امیدوارم روزی این تفاهم نامه ها به قرارداد تبدیل شود.

وی با اشاره به اینکه محیط بین المللی ایران در حال تغییر است خاطرنشان کرد: مهم نیست که این تغییر چگونه انجام می شود، چراکه چینی ها در همه حال دوست ایران هستند و با این کشور کارهای تجاری انجام می دهند.

منبع:شهریارنیوز

طراحی سایت