آخرین اخبار
گزارشی از همایش بین المللی جهان شهر معنوی

گزارشی از همایش بین المللی جهان شهر معنوی

همایش بین المللی بازخوانی تمدن اسلامی وجهان شهر معنوی صبح پنجشنبه نهم آذرماه با حضور نخبگان و اندیشمندان کشورهای مسلمانان در تالار قدس حرم مطهر رضوی برگزار شد.

دکتر علیلو، استاد دانشگاه و  از اساتید مدرسه سرمایه گذاری و مشارکت  که در این  همایش علمی  حضور داشتند  مطالبی را  از  این همایش  به شرح زیر جهت استحضار علاقمندان  ایفاد نمودند:

به گزارش روابط عمومی جامعهالمصطفی مشهد، در این همایش حجه‌الاسلام والمسلمین محمدحسین مهدوی‌مهر اظهار داشت: مرکز علمی، پژوهشی، حوزوی و دانشگاهی جامعه‌المصطفی‌ مشهد همزمان با رویداد بزرگ مشهد ۲۰۱۷ که مشهدالرضا(ع) از سوی آیسسکو به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام انتخاب شده اقدام به برگزاری همایش بین‌المللی بازخوانی تمدن اسلامی و جهان شهر معنوی کرد و بسیار مفتخر هستیم که در این رویداد علمی و پژوهشی میزبان نخبگان داخلی و خارجی در این حوزه بودیم.

وی افزود: کمیسیون‌های علمی همایش بین‌المللی بازخوانی تمدن اسلامی و جهان‌شهر معنوی در ۳ موضوع بازخوانی تمدن اسلامی، جهان‌شهر معنوی و مشهدالرضا(ع) جهان‌شهر معنوی با حضور اندیشمدان حوزوی و دانشگاهی داخلی و خارجی برگزار شد.

رئیس جامعه‌المصطفی‌مشهد با بیان اینکه با توجه به سابقه تاریخی و تمدنی شهر مشهد و وضعیت فعلی این شهر در دو حوزه زیارتی و توریستی به دنبال معرفی هرچه ‌بهتر این جهان‌شهر مذهبی هستیم، خاطرنشان کرد: در سطح دنیا تعداد کمی از شهرها به عنوان شهرهای جهانی معرفی شده و برای جهان‌شهر مشهد قید معنوی هم با توجه به وجود بارگاه منور رضوی و سابقه دینی و تمدنی این شهر اضافه شد و باید با تلاش و کوشش همگانی این مهم را در عمل نشان دهیم.

حجهالاسلام و المسلمین مهدوی‌مهر تصریح کرد: در مجموع تعداد ۱۶۵ مقاله به دبیرخانه این همایش ارسال شد و این مقالات پس از ارزیابی‌های صورت گرفته مورد تایید قرار گرفتند پذیرفته شدند و در پایان این رویداد علمی و پژوهشی از ۸ برگزیده برتر تقدیر می‌شود.

وی با بیان اینکه مرکز جامعه‌المصطفی‌العالمیه بیش از ۶۰ دفتر فعال در سطح جهان دارد و ده‌ها هزار فارغ‌التحصیل علمی و حوزوی تحویل جامعه داده است، تاکید کرد: مراکز جامعه‌المصطفی‌العالمیه در شهرهای قم، مشهد، تهران، اصفهان، گرگان و تبریز فعال هستند و در دفتر مشهد تاکنون ۵ هزار طلبه در این مجموعه تحصیل کرده‌اند که از این تعداد ۲ هزار نفر از آن‌ها مشغول به تحصیل هستند و ۳ هزار نفر هم فارغ‌التحصیل شده‌اند.

رئیس مجتمع آموزش عالی مشهد خاطر نشان کرد: به لطف الهی و عنایات ولی نعمتمان حضرت علی بن موسی الرضا(ع) نام مرکز جامعه‌المصطفی‌العالمیه مشهد همواره به عنوان یکی برترین مراکز این مجموعه در سطح کشور درخشیده و مهمترین وظیفه مراکز جامعه‌المصطفی‌العالمیه نشر و گسترش علوم فقهی و اسلامی بوده است.

گفتنی است در این همایش ضمن تقدیر از مقالات برتر از سه اثر مجموعه مقالات همایش، چکیده مقالات برتر و کتاب تمدن اسلامی در سیره رضوی رونمایی شد.

معاون پژوهشی جامعه المصطفی(ص) العالمیه با بیان اینکه میزان التزام ما به ویژگی‌های جامعه نبوی زمینه ساز تداوم اسلام است، گفت: وظیفه اندیشمندان، مراکز علمی و حوزه های علمیه در این خصوص بسیار سنگین است.photo_2017-12-07_11-26-10 photo_2017-12-07_11-26-19 photo_2017-12-07_11-26-28 photo_2017-12-07_11-26-36 photo_2017-12-07_11-26-02

طراحی سایت