آخرین اخبار
پسرفت وضعیت اقتصادی کشور با بی توجهی به امنیت سرمایه گذاری

پسرفت وضعیت اقتصادی کشور با بی توجهی به امنیت سرمایه گذاری

به گزارش نصر، ” صمد حسن زاده” در اولین همایش و مجمع عمومی سالانه خانه معدن آذربایجان شرقی که عصر دیروز دراتاق بازرگانی تبریز برگزار شد، ضمن تبریک هفته دولت به دولت مردانی که همیشه باهمراهی صنعت و اقتصاد کشور، اقدامات و خدمات ارزنده ای را ارائه دادند به مشکلات معدن کاران اشاره کرد و گفت: کار معدن جزء مشاغل سخت و زیان آور در دنیا است که لازم است تا مشکلات معدن کاران در حد کارشناسی شده حمایت شود.

وی با بیان اینکه ثروت یک کشور وابسته به معدن آن است، اظهار داشت: سرمایه گذاری معدن، کار بسیار ارزشمندی است که متاسفانه تا امروز اعتقادی که لازم است تا دولت مردان به نفس معدن داشته باشند، در کل کشور دیده نشده است. امروز معدن برای پیشرفت نیاز به تحول اساسی در کشور دارد.

رئیس اتاق بازرگانی آذربایجان شرقی افزود: اگر بتوانیم نارسایی های موجود در قانون معادن و امنیت سرمایه گذاری معادن را برطرف سازیم، کشور می تواند زمینه های مناسبی را در راستای اشتغال زایی، سرمایه گذاری و ارزش افزوده ای که در مسائل و مواد معدنی وجود دارد را فراهم سازد.

حسن زاده با بیان اینکه ۱۰ درصد منابع معدنی فعلا شناخته شده نیستند، تصریح کرد: ما به غیر از معدن مس، معدن زغال سنگ و معدن آهک توجهی به دیگر امکانات منابع نداریم؛ این در حالی است که فعلا ۱۰ درصد این مسائل منابع معدنی از جمله سنگ در صندوق های تضمینی و ساختمانی ها شناخته شده نیستند.

حسن زاده تاکید کرد: امیدوارم فعالیت ها در بیشتر معادن روز به رو توسعه پیدا کند. در پارک های صنعتی از جمله زنوز سوپر کائلون داریم که جزو معجزات پروردگاری در استان ما است که خوشبختانه با بهره برداری نیز مدیران خوبی در فعالیت های بزرگی دارند.

وی گفت: لازم می دانم تا مسئولین بسته های حمایتی جهت سرمایه گذاری در معادن و توسعه تمام صنایع مخصوصا در حوزه های نوسازی تکنولوژی صنعت  در نظر بگیرند تا شاهد رشد و شوفایی در کشور و منطقه باشیم؛ اگر توجه کافی برای امنیت سرمایه گذاری داده نشود و یا حمایت های کارشناسی شده انجام نگیرد، وضعیت اقتصادی کشور روز به روز پسرفت خواهد کرد که عواقب آن تمام احاد جامعه را در بر می گیرد.

رئیس اتاق بازرگانی آذربایجان شرقی در پایان تاکید کرد: مسئولینی که در بخش های کوچک مناطق استان قرار دارند، امیدوارم حمایت های منطقی از سرمایه گذاران معدن در حوزه استخراج داشته باشند.

(منبع نصر نیوز)

طراحی سایت