آخرین اخبار
متن سخنرانی  نماینده شهرداری ارومیه در پنجمین نشست شهرداران آسیایی :

متن سخنرانی نماینده شهرداری ارومیه در پنجمین نشست شهرداران آسیایی :

سلام گرم و صمیمی آقای دکتر حضرت پور شهردار کلانشهر ارومیه و شهروندان شهر تاریخی ارومیه را پذیرا باشید.

در این روز بسیار زیبا . خوشحالم که در جمع فرهیختگانی از کلان شهرهای آسیایی هستم.

هزاره سوم که در ابتدای آن قرار گرفته ایم بنام هزاره اقتصاد دانش محور نامگذاری شده است . یعنی در این هزاره ، هر کشوری یا شهری یا حتی شخصی نتواند خود را با اصول و مبانی اقتصاد دانش محور وفق دهد ، قطعاً و بدون شک ، محکوم به شکست خواهد بود و یا از گردونه رقابت به کلی حذف خواهد شد .

شما ها و ما ، همه مان ایده هایی داریم در زمینه محیط زیست ، فرهنگ ، توسعه ، اشتغال ، فقر زدایی ، اما تحقق آنها به دانش دیگری به نام اقتصاد نیاز دارد .

ما در کلان شهرهای ایران ، با درک عمیق این موضوع ، بحث درآمدهای پایدار را برای شهرداری ها مطرح نموده و اجرایی
می نمائیم.

هر شهرداری و همه ی زیر بخش های یک شهرداری ، حتی واحد آتش نشانی می بایست علاوه بر دانش تخصصی خود در زمینه آتش نشانی ، باید به دانش اقتصاد نیز توجه نماید.

در مجموعه های ستادی سازمانهای خدمات رسان ، مثل سازمانهای پسماند باید نگاه دانش محور نیز بوجود بیاید .

پیشنهاد شهرداری ارومیه به مجمع شهرداران آسیایی این است که پیرو پیشنهاد آقای حضرت پور ( شهردار ارومیه) در نشست هایکو چین که در بیانیه نشست مذکور نیز آمده است نسبت به تشکیل کمیته اقتصادی و سرمایه گذاری زیر نظر این مجمع اقدام گردد.

اما ارومیه :

در شمالغرب ایران ، در همسایگی پنج کشور ، کلان شهر زیبایی بنام ارومیه است که پیشاپیش از همه شما دعوت می کنم حتماً از این شهر زیبا بازدید فرمایید و مهمان جمع صمیمی ما باشید . در وصف این شهر همین بس که ایده آل ترین اقلیم و پاک ترین آب و هوا و حاصل خیزترین خاک را دارد و دروازه اروپا به ایران و شرق می باشد.

ما در شهرداری ارومیه برنامه های اقتصادی متنوعی را تدارک دیده ایم و در دست اجرا داریم .

  • مطالعات راهبرد توسعه شهر (CDS ) را شروع کرده ایم .
  • سیستم سرمایه گذاری مشارکتی PPP را اجرایی نموده ایم و مدل ابداعی ۷-۴-۱ را در این زمینه بکار گرفته ایم و حدود ۱۲۰ فرصت سرمایه گذاری را با بخش خصوصی داخلی و خارجی در حال اشتراک گذاری داریم.

که آنها را می توانید در وب سایت چهار زبانه این معاونت تحت آدرسwww.investment.urmia.ir به چهار زبان فارسی ، انگلیسی ، عربی ، استانبولی ملاحظه فرمایید.

  • همه سازمانها و زیر مجموعه های شهرداری را به نگاه اقتصادی مجهز می نمائیم تا هر مدیری که هر ایده ای برای
    خدمت رسانی دارد همزمان منابع آن ایده را هم ایجاد نماید.

و این یعنی سیستم های خود کنترل اقتصادی.

و در این راستا در تمام بخشهای شهرداری ، ساختارهای اقتصادی بوجود می آوریم . شاید عده ای مخالف این کار باشند اما ما به این نتیجه رسیده ایم و آن را اجرایی می نمائیم.

از مسئولین برگزاری این نشست و از همه شما که در این اجلاسیه شرکت فرموده اید سپاسگزارم.

طراحی سایت