آخرین اخبار
دور خیز شهرداری کرمانشاه برای جذب سرمایه های داخلی و خارجی

دور خیز شهرداری کرمانشاه برای جذب سرمایه های داخلی و خارجی

رویکرد  جدید مدیران شهری کرمانشاه  برای توسعه این شهر ، با برگزاری نخستین همایش  سرمایه گذاری در مرداد ۱۳۹۵ شروع شد.

آرش رضایی ، شهردار جدید کرمانشاه  با خاطر نشان نمودن اینکه درآمدهای سیستم سنتی شهرداری جوابگوی توسعه شهری نیست ، اولویت برنامه های خود را  فعال نمودن سرمایه های بومی ، و جذب قسمتی از سرمایه های ملی و بین المللی برای توسعه کرمانشاه اعلام نمود.

ایشان با دعوت از گروه تخصصی مدرسه سرمایه گذاری و مشارکت و با همکاری و همفکری نخبگان  و فرهیختگان  کرمانشاهی  قصد دارد سند توسعه بیست سال آینده شهر را تهیه و گامهایی از آن را اجرایی نماید.

کانال تلگرام کنکاش  با عضویت بیش از یکصد نفر از فعالین ، کارشناسان ، اساتید وفرهیختگان شهر  راه اندازی گردیده و به مباحث تخصصی توسعه بصورت  آنلاین پرداخته میشود.

گروهی از متخصصان  در حال تهیه سند  راهبرد توسعه شهری (   C.D.S )  با استفاده از شیوه جدید و روش ” مطالعات گرم ”  میباشند.

گروهی دیگر نیز از تحصیل کرده ها و اساتید علم برندینگ در حال تهیه برند جامع شهر کرمانشاه میباشند تا مقدمات  آرمان و ایده ی جهانشهر کرمانشاه را بصورت علمی ارائه نمایند و این شهر  تاریخی و باستانی را در سراسر گیتی با معرفی برند آن   پر آوازه نموده و زمینه جذب هرچه بیشتر توریست در شاخه های مختلف آن فراهم شود.

آرش رضایی تاکید کرده که یکی از اهداف اجرای این برنامه ها  ،  ارتقاء  درآمد تک تک  شهروندان کرمانشاهی  میباشد .

برنامه یکساله اقتصادی نیز برای شهر داری در حال تدوین بوده و نسخه ابتدایی آن در مهر ماه رونمایی خواهد شد.

فرصت های سرمایه گذاری شهر داری در حال طی مراحل تدوین و تکمیل و اخذ مجوزها و رفع نواقص هستند تا بزودی در همایش های تخصصی برای سرمایه گذاران عرضه شوند. از آبان ماه سالجاری  جلسات تخصصی پرزنت فرصتهای سرمایه گذاری برای سرمایه گذاران داخلی و خارجی بصورت مستمر  در کرمانشاه برگزار خواهد شد و به همین منظور از هم اکنون بانک اطلاعات شرکتهای مرتبط در حال جمع آوری میباشد.

زیر ساختهای قانونی  ،  ساختاری ، فرهنگی و فرآیندی  برای  ریل گذاری مسیر توسعه شهر  در حال انجام است . شیوه نامه جدید سرمایه گذاری ، اساسنامه سازمان سرمایه گذاری ، تشکیل معاونت اقتصادی در شهرداری  ، تاسیس شرکت سرمایه گذاری برای شهرداری جزو برنامه های اعلامی شهرداری برای ریل گذاری سیستم سرمایه گذاری شهری پیشنهاد شده و مقدمات آنها در حال اقدام است.

بنا به دعوت شهردار کرمانشاه ، مجموعه تخصصی اساتید مدرسه سرمایه گذاری و مشارکت کشور ،  در کرمانشاه حضور یافته و با همکاری مجموعه ای از علاقمندان به توسعه کرمانشاه ، این برنامه ها را عملیاتی مینمایند.

 شهرداری کرمانشاه از تمامی علاقمندان به توسعه این شهر زیبا خصوصا اساتید ارجمند خواست تا نقطه نظرات و پیشنهادات خود در زمینه های فوق را به معاونت برنامه ریزی شهرداری  یا  اداره سرمایه گذاری  شهرداری تقدیم نمایند.

طراحی سایت